Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

04.01.2020

Zagadka z kalendarzem Stockmar "Czym jest czerwień?"

Aniołek z runa

Tym razem nastąpi zagadka przyrodnicza  czyli z mojej ulubionej dziedziny.  Dla mnie  łatwa, ale dla wielu może okazać się trudna. Nie mam za bardzo pojęcia.

Spójrzcie  na zdjęcia z aniołkami, które wiszą na takich ciekawych gałązkach, już bezlistnych, ale jeszcze z owockami. Po tych owocach można rozpoznać  z jakiego drzewa są te gałązki. I takie jest właśnie moje pytanie.

Odpowiedzi piszcie tylko pod tym postem na myszkowym blogu i sprawdzajcie moje odpowiedzi, bo jak widzę, ostatnio  zapominacie o tym i mam potem problemy z przekazaniem nagrody.

Nagrodą jest kolejny kalendarz  Stockmara z limitowanej serii „Trzy kolory”. Czekam na rozwiązania! Piszcie!

 

udostępnij

Zobacz również na blogu

Zobacz w sklepie

Komentarze

jedną z 3 podstawowych barw
Tak, oczywiscie, ale jezeli chodzi o pytanie konkursowe to jest zawarte w poscie , a nie w samym tytule.. "Czym jest czerwień?" to jest konkretnie tytuł ostaniego kalendarza Stockmar z serii "Trzy kolory".
Czerwień jest/pojawia się, gdy światło postrzegamy poprzez ciemność. Eksperyment z żarówką i kolejnymi warstwami białych kartek dobrze to ilustruje. ❤️ Czerwień to światło przesłonięte ciemnością.
Bardzo ciekawe, ale w sumie to dotyczy i niebieskiego, i również innych kolorów - są one niepełnym światłem, tj niezbyt czystym :) na przykład niebo w jasny dzień to jest również przysłonięte światło, przysłonięte atmosferą ziemska.
Oliwka?
albo oliwnik wąskolistny?
Brawo, Pani Marzeno! Tak, to są gałązki z oliwnika. Oliwka chyba nie ma takich suchych owocków, ale prawdę mówiąc nie widziałam ich chyba nigdy na gałązce. Jak zwykle z rozwiązaniem poszło ekspresowo! Gratuluję i proszę o mailowe umówienie się ze mną na odbiór kalendarza lub dane do wysyłki. Mój adres to sklep@myszkaagata.pl Pozdrawiam, Kinga

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.