Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

06.07.2023

Stockmar ma już 100 lat!

Wosk Stockmar

Kochani, czy lubicie świętować urodziny? A zdarzyło Wam się celebrować setny jubileusz? W ubiegłym roku obchodziliśmy setną rocznicę założenia doskonale Wam znanej i lubianej firmy Stockmar. Niestety z powodu zawirowań covidowych, radosne świętowanie przesunęło się nieco, więc i ja piszę o tym z dużym poślizgiem, a wkrótce ogłoszę  zagadkę z urodzinowymi prezentami, ale najpierw chciałabym powiedzieć parę słów o dostojnym jubilacie. Firma Stockmar od samego początku związana była z nauczaniem waldorfskim. Pierwsza szkoła założona przez Rudolfa Steinera  była zaplanowana dla dzieci robotników i pracowników fabryki Waldorf w Stuttgarcie, a powstała w 1919 roku czyli na trzy lata przed powstaniem Stockmara. Założycielem manufaktury był Hans Stockmar. Początkowo zajmowała się ona sprzedażą woskowych świec  i produktów pszczelarskich. To zainteresowało nauczycieli pierwszej szkoły waldorfskiej, a jednocześnie synowie Hansa zafascynowali się nową pedagogiką steinerowską i zaczęli dostosowywać  do niej swoje produkty. Szczególnie Heimdal Stockamr, który został nauczycielem drugiej szkoły waldorfskiej w Hamburgu. Początkowo modelarski wosk pszczeli był głównym produktem używanym w szkołach. Potem synowie Hansa opracowali kredki woskowe, które zostały wprowadzone do edukacji w latach 50-tych.
Od samego początku firma Stockmar wprowadziła nowy model biznesowy, gdzie w pierwszym rzędzie liczą się ludzie i ich rozwój, a nie sam rynek. Tak o sobie dzisiaj piszą:
Tak jak na początku, postrzegamy nasze przedsięwzięcie, jako misję społeczno-kulturową.  Nasza koncepcja jest zbudowana na triadzie biznesu, ekologii i społeczeństwa. Dlatego bez wahania przekazujemy część naszych zysków na cele charytatywne.
I po stu latach od powstania mamy nadal strukturę gospodarczą nastawioną na rozwój społeczny: Stockmar wytwarza produkty, holenderska firma Mercurius rozpowszechnia je na cały świat za pomocą swoich parterów (na przykład Myszki Agaty ), a stroną finansową i charytatywną zajmuje  się firma Neuguss, która też obchodzi 50 lecie swojego istnienia.
Produkty STOCKMAR są tworzone, aby wspierać artystyczne przedsięwzięcia, pomagać w kształtowaniu edukacji, ale też poprawiać jakość życia dzieci, bez względu na to, gdzie się znajdują. Ta misja znajduje odzwierciedlenie nie tylko w produktach, ale także w sposobie, w jaki prowadzona jest działalność grupy Neuguss. ART MAKES SENSE  to jest hasło, pod którym dzisiaj działa Stockmar oraz jego partnerzy. To sztuka nadaje ludzkiemu życiu sens, zmienia nas indywidualnie, uszlachetnia, ale też wznosi całe społeczności na wyższy poziom. Działalność artystyczna pomaga nam nie tylko  wyrazić samych siebie, ale też tworzyć nową rzeczywistość. Szczególnie łatwo możemy to odczuć będąc na koncercie, przedstawieniu czy nawet widowisku cyrkowym. Dzięki materiałom plastycznym Stockmara tworzonym z wielką starannością, sztuka staje się prawdziwą przyjemnością dla wszystkich niezależnie od wieku, talentu czy umiejętności. Woski plastytczne, kredki i farby Stockmar  doceniane są na całym świecie zarówno przez początkujący amatorów, jak i profesjonalistów.

Tak Stockmar kręci złoto
A tak rodzą się złote kredki

udostępnij

Zobacz w sklepie

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.