Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

17.04.2013

Międzypokoleniowe warsztaty zdobienia pisanek

Kolejna relacja z warsztatów w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów na Wrzecionie. Kiedyś pisałam już o wspólnym filcowaniu. Teraz tekst napisała jedna uczestniczek.

Osobiście bardzo lubię odwiedzać to miejsce pełne twórczego zapału, ale również chętnie wciągające do swoich aktywności młodsze pokolenia.

Palma wielkanocna z krepiny

Tym razem zachwyciłam się szczególnie ogromną palmą wielkanocną, z którą seniorzy wybrali się w tym roku na procesję do kościoła na Dewajtis. Myślę, że na następnym naszym spotkaniu to możne ja nauczę się jak robić takie piękne kwiaty z krepiny. Na zachętę dostałam kolorowe krokusy i serce wyklejane kuleczkami z bibuły, w czym specjalizuje się szczególnie jeden z Panów. Serdecznie dziękuje z prezenty.

A oto pełna relacja ze spotkania:

W Wielki Czwartek 28 marca 2013 roku odbyło się niecodzienne wydarzenie. Były to bardzo inspirujące międzypokoleniowe warsztaty zdobienia pisanek.

Do ośrodka przybyła pani Kinga Toczewska (vel Myszka Agata). W atrakcyjny i przystępny sposób przedstawiła techniki zdobienia jajek i zaprezentowała całe pudełko z wykonanymi przez siebie pięknymi pisankami i innymi ozdobami wielkanocnymi, aby uczestnicy mogli się na nich wzorować. Później każdy otrzymał wydmuszkę jaja kurzego lub gęsiego oraz potrzebne materiały do samodzielnego zdobienia. Pani Kinga udzielała na bieżąco wskazówek i odpowiadała na pytania dotyczące tradycji robienia pisanek. Wspólne działanie pozwoliło zintegrować się zgromadzonym osobom. Zarówno osoby starsze jak i przybyłe w różnym wieku dzieci bawiły się świetnie. Różnica wieku między najstarszym a najmłodszym uczestnikiem wynosiła ponad 90 lat, więc były to warsztaty łączące kilka pokoleń. Spotkanie było pretekstem do opowieści o innych tradycjach wielkanocnych. Seniorzy mogli podzielić się swoimi wspomnieniami z młodszymi uczestnikami, przez co warsztaty zyskały także wymiar wychowawczy. Wspominano też niedawne sukcesy seniorów takie jak występ chóru Bielańskie Czerwone Korale w Mediatece Start-Meta i uczestnictwo w największej w Warszawie procesji z własnoręcznie wykonaną wielką palmą. Miłym zaskoczeniem był obfity poczęstunek. Pyszne słodkości sprawiły, że wszyscy czuli się jak w Tłusty Czwartek, a był przecież Wielki Czwartek. Pod koniec warsztatów pracownicy ośrodka jeszcze raz złożyli gorące świąteczne życzenia, dzieląc się tradycyjnie jajkiem. Później zostało już tylko podziwiać piękne pisanki, a pomysłowość i talent uczestników były godne podziwu. Wszyscy, od najmłodszego do najstarszego, zakończyli pracę nad pisankami w doskonałych nastrojach i z dumą zabrali je do domów, aby ozdabiały wielkanocny stół.

Składamy serdeczne podziękowania za możliwość uczestnictwa w tym miłym wydarzeniu.

www.opsbielany.waw.pl

Anna Górecka

udostępnij

Komentarze

Good post. I definitely appreciate this website. Keep writing!

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.