Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

Zimowe drzewa - zagadka nr 2

A oto następna zagadka. Wybaczcie mi poziom artystyczny prac. Nie chodzi mi tu o zaprezentowanie swoich "dzieł". Są to jedynie próby techniczne pod hasłem: co jeszcze ciekawego można zrobić Stockmarkami.

Jest więc już pierwsza podpowiedź, a pytanie pozostaje to samo - z  czego i w jaki sposób powstały te oto drzewa? Może niezbyt dobrze to widać w internecie, ale obrazki mają dość grubą fakturę, podobną jak na obrazie olejnym. I jak już zdradziłam przed chwilą, użyłam do nich kredek Stockmar, ale z dodatkiem jeszcze czegoś .. Czegoś co można kupić w sklepie chemicznym, też w artystycznym, ale akurat u Myszki Agaty tego  nie ma.

Piszcie, zgadujcie .. Z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi. I oczywiście, w razie problemów będę podpowiadać. Bardzo chciałabym wysłać komuś nagrodę. A właśnie, nie napisałam jeszcze, co dostanie zwycięzca!

Ten oto najnowszy zestaw akwareli Stockmar: 13 kolorów w bardzo wygodnym, blaszanym etui wraz z pędzelkiem i paletą do mieszania farb. Od teraz doskonała jakoś farb Stockmar jest dostępna w niezwykle poręcznym opakowaniu. Taki zestaw jest szczególnie przydatny dla dzieci oraz osób, które akwarelami malują sporadycznie. Nie trzeba już rozrabiać pigmentów, wystarczy kubek z wodą i papier.

Mam nadzieję, ze nagroda Wam się spodobała i choć zagadka jest na prawdę trudna za chwilę poznamy rozwiązanie.

udostępnij

Komentarze

Pasta do zębów? ;-)
Pierwsze drzewa wyglądają rzeczywiście tak trochę biało, ale to do niebieskiego była dodana srebrna kredka i niestety nie za dobrze na zdjęciu to wygląda. Moja podpowiedź jest taka, ze kredka woskowa dobrze miesza sie rożnymi tłustym substancjami na zasadzie "swój do swego". To co do tych obu obrazków użyłam mozna kupić w sklepach remontowo-budowlanych, chemicznych, z farbami, też w artystycznych. M. in. jest to tradycyjna substancja używana to ochrony drewna. Myśle, ze jest to juz bardzo konkretna podpowiedź. Jest tylko jeszcze jeden problem, ale dla moich zdolnych klietów to moze nie jest juz problem, jak TĘ substancję połączyć z kredkami, aby mozna było nimi malować.
hmmm ... tradycyjna substancja do ochrony drewna, to może być pokost lniany ... ale to wygląda na gęste. Po obiedzie może :)
:) Bingo! Jest gęste rzeczywiscie, gdyz jest to połaczone z kredkami. Czyli jest pytanie jak wymieszac obie te rzeczy razem. Jest potrzebny ten sam czynnik co w zagadce nr1 - <a href="http://myszkaagata.wordpress.com/2013/02/11/rozwiazanie-nr1-kredki-woskowe-na-goraco/" target="_blank" rel="nofollow"></a>
Czyli na ciepło. Pokost trudno łączy się z barwnikami, ale jeśli podgrzeje się pokost i "rozpuści" kredki ...
jezeli nie olej lniany to moze werniks?
Ce Lina, brawo! To jest prawidłowa odpowiedź! Bardzo się ciesze, że tak szybko poszło. Napiszę osobny post opisując dokładniej jak to z tym pokostem było ;) Ale jeszcze tylko pytanie w sprawie nagrody. Zestaw akwarelowy jest w dwóch do wyboru wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej. Oprócz podpisów na opakowaniu, każda farbka w pudełku jest podpisana, a do tego ciekawa jest tez książeczka z opisem farb i technik własnie w jednym z tych języków. Który wysłać?
Bardzo się cieszę! A jeszcze bardziej ucieszy się moja córka :-) Może być język niemiecki. Miałam podesłać jej dziełko zimowe wykonane kredkami seccorell, ale myślałam, że na choinki może być już za późno... i okazuje się, że nie. U nas ponownie wszystko zalega gęsta pierzyna śnieżnego puchu. Podeślę więc jeszcze świąteczno-zimowy pejzaż. Dziękuję :)
Pewnie, czekam-y na prace. Ja w tym roku dowiedziałam sie, że Agata ma własnie 5 II imieniny. I jest na ten dzień tak wrózba pogodowa: "W dzień Agaty, jeśli słonko przez okienko zajrzy do chaty, to wiosenka na świat pogląda zza zimowej kraty." A u nas w Warszawie taka piekne słońce swieciło wtedy..

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.