Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

Prace z "Nastojami przyrody" Rudolfa Steinera

Farby mineralne Stockmar mają doskonale zharmonizowane kolory. Odcienie są opracowane zgodnie z teorią barw Goethe'go i pozwalają uzyskać pełne spektrum tęczy. Używanie ich, szczególnie do technik akwarelowych, daje wiele przyjemności. Zachęca do radosnego przeżywania procesu twórczego. Poniższe obrazy powstały w laserunkowej technice nakładania barw. Głównym celem warsztatów z "Nastrojami przyrody" R. Steinera jest stworzenie harmonii barw i form. Są to ćwiczenia malarskie służące  poszukiwaniu prawdy, piękna i harmonii.

Kolejne kolory nakłada się powoli, z dużą uwagą. Pomimo, iż jest to technika akwarelowa, nie zlewają się one ze sobą, lecz współistnieją, współgrają na papierze. Każdy ruch pędzla jest ważny, gdyż przybliża do osiągnięcia równowagi i to nie tylko na kartce, ale przede wszystkim w samym sobie.

Jest to więc praca raczej terapeutyczna niż spontaniczna manifestacja naszych odczuć.  Na dwóch fotografiach widać kolejne etapy powstawania tej samej pracy. Z chłodnego, ulotnego szkicu, po dodaniu barw ziemi powstał obraz gór budzący się z mgieł i deszczu.

Powolna praca nad zadanym tematem, wskazówki udzielane przez innych uczestników warsztatów,pozytywne obserwowanie zmian na kartce - pozwalają nawet amatorowi stworzyć harmonijne dzieło wyrażające piękno i prawdę w świecie.

udostępnij

Komentarze

Hi there, this weekend is pleasant designed for me, as this time i am reading this impressive informative article here at my residence.

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.