Menu główne

Kontakt

sklep@myszkaagata.pl

+48 22 659 4443

18.04.2014

Zagadka wielkanocna 2014

Wielkanoc już tuż tuż, dlatego mam dla Was świąteczną zagadkę. W okresie wiosennym wszystko dookoła budzi się do życia, w nas samych kiełkuje pomysł na mały przydomowy ogródek, sadzenie roślinek, przygotowywanie dekoracji.  Na zdjęciu zobaczycie, przygotowane przeze mnie pisankę z posadzoną rośliną. Ta roślina to… i tu właśnie zadanie dla Was ;) Podpowiem, że jest to łatwo dostępny zamiennik rzeżuchy.  Przyjrzyjcie się uważnie! Odpowiedzi piszcie poniżej w komentarzach.   W nagrodę możecie otrzymać książkę „Polka potrafi”, która jest zbiorem historii niezwykłych kobiet, które potrafią walczyć o swoje marzenia http://myszkaagata.wordpress.com/2014/03/18/polka-potrafi/ Tymczasem wracam do świątecznych przygotowań. A jak Wam idzie? Co najbardziej lubicie w tych świętach? Jakieś wspomnienia z dzieciństwa? Z jakim zapachem albo smakiem Wam się kojarzą? A już po świętach opowiem Wam co nieco o hodowaniu pysznych i zdrowych kiełków. A tymczasem życzę Wam radosnego i wiosennego ALLELUJA!

udostępnij

Komentarze

Listeczki ma jak słonecznik :)
Tak, ale te są o wiele mniejsze. Takie nasionka można znaleźć prawie w każdym domu. Myślę, że przynajmniej u wszystkich wegetarian. Często są dodawane do bułek czy chleba.
W takim razie len :)
Yes! Brawo! Mam stały zestaw wygrywających, już nawet nie muszę pytać się o adres. A jecie takie lniane kiełki?
Chyba jedyne, czego nie robiłam jeszcze z lnem, to kiełki właśnie :) Do pieczenia chleba jest u nas wpisany niemal na stałe. Ale kiełki teraz też muszę wypróbować - a moje ulubione są z czerwonej kapusty :)
Ja nastawiłam teraz , niby na Wielkanoc, ale bardzo powoli kiełkuje, przynajmniej wolniej od rzeżuchy. A co do kiełków, będę za chwilę pisać o swoich doświadczeniach, ale mam nadzieje dowiedzieć się również czegoś ciekawego od Was. Np, w czym najlepiej lubicie kiełkować?

Dodaj komentarz

To prevent automated spam submissions leave this field empty.