Start arrow Szycie
Szycie


Teatrzyk lalek w przedszkolu waldorfskim Drukuj Email
05.07.2011.

IMPULS Jest to już kolejny tytuł Wydawnictwa Impuls dotyczący zagadnienia sukcesywnie zwiększającej popularność pedagogiki waldorfskiej.

Autorka Freya Jaffke przedstawia jedną z najbardziej popularnych zabaw stosowanych w szkołach waldorfskich – teatrzyk lalek.  

Głównym tematem książki jest zaprezentowanie możliwości adaptacji przedmiotów codziennego użytku do wspólnej zabawy z dzieckiem i znaczenia takiej zabawy w prawidłowym rozwoju małego człowieka. Książka jest praktycznym poradnikiem dla rodziców i nauczycieli, pokazującym jak w prosty sposób i niewielkim nakładem środków, stworzyć kolorowy i żywy świat bajki.

Dzięki temu teatr możne być na co dzień obecny w życiu dziecka.

Tutaj spis treści i darmowe fragmenty - on line

Zobacz jak można bawić się laleczkami i zwierzątkami wykonanymi z wiązanych chust.

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
Kilka słów o lalce waldorfskiej Drukuj Email
01.07.2011.
Lotta, lalka waldorfska

Lalka waldorfska to nie jakakolwiek ręcznie uszyta zabawka z naturalnych materiałów. Lalka waldorfska kieruje się swoimi prawami, które związane są ściśle z głęboko rozumianymi potrzebami małego dziecka. Dziecka, które dopiero co poznaje nasz świat, uczy się go krok po kroku i dlatego dobrze by było, aby mogło  bawić się przyjaznym "modelem” człowieka, a nie jego wynaturzoną parodią.

 

Agnieszka Nowak, dla której szycie zabawek, zwłaszcza  lalek waldorfskich, to prawdziwa pasja, pisze na swoim blogu „Lubię by rzeczy były wysokiej jakości, piękne i praktyczne, klasyczne by nie podlegały przemijającym trendom i sama staram się takie tworzyć.” Myślę, że już ze zdjęć widać, ze doskonale udaje się jej spełniać tę misję. Teraz jej oddaję głos…

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
EFS