Start arrow Ozdoby sezonowe arrow Wiosna arrow Drzewko wielkanocne
Drzewko wielkanocne Drukuj Email
07.03.2012.

 Nadchodzi przedwiośnie, słońce coraz bardziej oświetla ziemię, a my nie możemyPisanka doczekać się prawdziwej wiosny. Elementem podkreślający nasze oczekiwanie może być ustawienie w domu, już w czasie Wielkiego Postu, drzewka wielkanocnego.

Drzewko wielkanocne Są to po prostu świeże gałązki włożone do wazonu. Szczególnie dobrze do tego celu nadają się wierzbowe witki. Drzewo to jest niezwykle witalne. Potrafi odradzać się z nawet z kawałka uciętej gałązki i pewnie dlatego było uznawane za symbol odradzania się, symbol życia i śmierci czyli tego co obserwujemy i na co czekamy na przedwiośniu. Witki wierzbowe włożone do wazonu ciągle żyją i rozwijają powoli nie tylko listki, ale i korzenie.Drzewko wielkanocne

 Pięknie również wyglądają rodzące się, delikatne listki na gałęziach brzozy. Brzoza, święte drzewo Słowian była i jest stosowana na mnóstwo dolegliwości. Słowianie uważali, że gałązki brzozowe chronią przed urokami oraz przynoszą ludziom szczęście i powodzenie. A współcześnie wiemy, ze na pewno doskonale jonizują powietrze.

 Na takim drzewku w wazonie możemy codziennie zawieszać jedną ozdobioną wydmuszkę. A im bliżej do Świąt Wielkanocnych tym nasze drzewko robi się bardziej kolorowe i wesołe.

Zmieniony ( 09.08.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ozdoby sezonowe

Jesień
Lato
Wiosna
Zima
EFS