Start arrow Pracownia
Pracownia
Teatrzyk lalek w przedszkolu waldorfskim Drukuj Email
05.07.2011.

IMPULS Jest to już kolejny tytuł Wydawnictwa Impuls dotyczący zagadnienia sukcesywnie zwiększającej popularność pedagogiki waldorfskiej.

Autorka Freya Jaffke przedstawia jedną z najbardziej popularnych zabaw stosowanych w szkołach waldorfskich – teatrzyk lalek.  

Głównym tematem książki jest zaprezentowanie możliwości adaptacji przedmiotów codziennego użytku do wspólnej zabawy z dzieckiem i znaczenia takiej zabawy w prawidłowym rozwoju małego człowieka. Książka jest praktycznym poradnikiem dla rodziców i nauczycieli, pokazującym jak w prosty sposób i niewielkim nakładem środków, stworzyć kolorowy i żywy świat bajki.

Dzięki temu teatr możne być na co dzień obecny w życiu dziecka.

Tutaj spis treści i darmowe fragmenty - on line

Zobacz jak można bawić się laleczkami i zwierzątkami wykonanymi z wiązanych chust.

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
Kilka słów o lalce waldorfskiej Drukuj Email
01.07.2011.
Lotta, lalka waldorfska

Lalka waldorfska to nie jakakolwiek ręcznie uszyta zabawka z naturalnych materiałów. Lalka waldorfska kieruje się swoimi prawami, które związane są ściśle z głęboko rozumianymi potrzebami małego dziecka. Dziecka, które dopiero co poznaje nasz świat, uczy się go krok po kroku i dlatego dobrze by było, aby mogło  bawić się przyjaznym "modelem” człowieka, a nie jego wynaturzoną parodią.

 

Agnieszka Nowak, dla której szycie zabawek, zwłaszcza  lalek waldorfskich, to prawdziwa pasja, pisze na swoim blogu „Lubię by rzeczy były wysokiej jakości, piękne i praktyczne, klasyczne by nie podlegały przemijającym trendom i sama staram się takie tworzyć.” Myślę, że już ze zdjęć widać, ze doskonale udaje się jej spełniać tę misję. Teraz jej oddaję głos…

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
Wielkanocne mazurki Drukuj Email
14.04.2011.

 

Mazurek z prymulkamiW mojej rodzinie robienie wielkanocnych mazurków to stały element przedświątecznych przygotowań. Mamy przy tym wszyscy naprawdę  dużo frajdy i … trochę sprzątania.

"Zabawę" przy mazurkach polecam wszystkim jako doskonały sposób łączenia zajęć artystycznych z praktycznymi.

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
A w Rzeszowie kolczyki tkają Drukuj Email
06.04.2011.

 Tkanie na kole Pani Agata Kwiatkowska prowadzi świetną pracownię plastyczną przy Domu Kultury w Rzeszowie. Pracownia skupia dzieci i młodzież w wieku od 10 do 25 lat: "Cel jaki nam przyświeca to radosne odkrywanie wszelkiego tworzywa plastycznego oraz rozwijanie artystycznych pasji i możliwości drzemiących w każdym z nas" - czytamy na blogu pracowni.

Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
Odkąd pamiętam Drukuj Email
09.12.2010.

Odkąd pamiętam jako dziecko szukałam sposobu na to, aby przedłużyć święta Bożego Narodzenia. Były takie cudowne i magiczne…

Kiedy założyłam własny dom marzyłam o tym jeszcze bardziej. Zaczęłam odczuwać pęd świątecznych zakupów, prezentów, przygotowywania kolacji wigilijnej. Czasu mało, wszystko szybko a tu jeszcze praca, porządki … A po dwóch dniach siedzenia i objadania się przy stole zaczęłam wzdychać wraz z innymi” święta, święta i po świętach…” I cała magia świąt prysła nie wiadomo gdzie, na stałe zamieszkując w szklanym ekranie telewizora, gdzie w amerykańskich filmach wszyscy się uśmiechali, godzili i wybaczali.

 


Zmieniony ( 09.08.2013. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 22
EFS